Intel Core i7-3740QM


پردازنده Core i7-3740QM Intel یک پردازنده نسل سومی چهار هسته ای فوق سریع 6 مگ کش بر اساس معماریIvy Bridge است. با توجه به فناوری Hyperthreading، چهار هسته می تواند به طور موازی به هشت جریان تبدیل شود که منجر به استفاده بهتر و بهینه تر از CPU می شود.

هر هسته سرعت پایه 2.7 گیگاهرتز را ارائه میدهد ، اما می تواند افزایش سرعتی تا 3.7 گیگاهرتز (برای 4 هسته فعال) توسط تکنولوژی Turbo boost داشته باشد .

معماری IvyBridge کوچکتر از معماری SandyBridge و همراه با بهبود عملکرد GPU و CPU است. CPU ها درابعاد 22 نانومتری تولید می شوند و برای اولین بار است که از ترانزیستورهای سه بعدی برای افزایش بهره وری انرژی در مقایسه با پردازنده های مشابه SandyBridge استفاده می شود.

با اینکه این پردازنده نسل سوم می باشد اما باتوجه به اینکه از سری قدرتمند QM است قدرت پردازشی آن از اکثر پردازنده های نسل ششم و هفتمی بیشتر است زیرا قدرت پردازشی یک پردازنده را در کل سری آن تعیین می کند نه نسل آن (برای آشنایی بیشتر با پردازنده وانواع آن به قسمت مقالات که تماماً توسط متخصصین این سایت تهیه و تنظیم شده اندمراجعه فرمایید). برای مثال مدل 6700HQ که از مشهورترین و قویترین پردازنده های نسل ششم می باشد و اکثراً در لپ تاپ های گیمینگ با رنج قیمت 4 الی 10 میلیون تومان استفاده می شود در حدود20% ضعیف از پردازنده  3740QM است.


مرجع معیارگذاری(Benchmark) سایت ما برای پردازنده ها، سایت مرجع PassMark می باشد. 

ارسال نظر

reload, if the code cannot be seen