Intel Core i7-3820QM

پردازنده Core i7-3820QM Intel یک پردازنده نسل سومی چهار هسته ای فوق سریع 8 مگ کش بر اساس معماریIvy Bridge است. با توجه به فناوری Hyperthreading، چهار هسته می تواند به طور موازی به هشت جریان تبدیل شود که منجر به استفاده بهتر و بهینه تر از CPU می شود.

هر هسته سرعت پایه 2.7 گیگاهرتز را ارائه می دهد ، اما می تواند افزایش سرعتی تا 3.7 گیگاهرتز (برای 4 هسته فعال) توسط تکنولوژی Turbo boost داشته باشد .

معماری IvyBridge  کوچکتر از معماری SandyBridge و همراه با بهبود عملکرد GPU و CPU است. CPU ها درابعاد 22 نانومتری تولید می شوند و برای اولین بار است که از ترانزیستورهای سه بعدی برای افزایش بهره وری انرژی در مقایسه با پردازنده های مشابه SandyBridge استفاده می شود.

با اینکه این پردازنده نسل سوم می باشد اما باتوجه به اینکه از سری قدرتمند QM است قدرت پردازشی آن از اکثر پردازنده های نسل ششم و هفتمی بیشتر است زیرا قدرت پردازشی یک پردازنده را در کل سری آن تعیین می کند نه نسل آن (برای آشنایی بیشتر با پردازنده وانواع آن به قسمت مقالات که تماماً توسط متخصصین این سایت تهیه و تنظیم شده اندمراجعه فرمایید).

برای مثال مدل 6700hq که از مشهورترین و قویترین پردازنده های نسل ششم می باشد و اکثراً در لپ تاپ های گیمینگ با رنج قیمت 4 الی 10 میلیون تومان استفاده می شود در حدود 30% ضعیف تر از پردازنده این لپ تاپ یعنی 3820QM است.

از این پس معیار امتیازدهی سایت ما برای پردازنده ها سایت مرجع PassMark خواهد بود .


 

ارسال نظر

reload, if the code cannot be seen