Intel Core i7-3940XM

Intel Core i7-3940XM سریعترین پردازنده چهار هسته ای نسل سوم برای لپ تاپ ها هست که جانشین i7-3920XM شد. 3940XM که از سری فوق العاده قدرتمند Extreme Edition می باشد مجهز به فناوری Hyperthreading است که در آن چهار هسته می تواند به طور موازی به هشت جریان تبدیل شده و در نتیجه منجر به استفاده بهینه از CPU شود. هر هسته سرعت پایه 3.0 گیگاهرتز را ارائه می دهد که می تواند تا 3.9 گیگاهرتز (برای 1 هسته فعال) افزایش یابد.

3940XM از معماری Ivy Bridge  که کوچکتر از معماری  Sandy Bridge و همراه با بهبود عملکرد GPU و CPU است بهره می گیرد.

CPU ها درابعاد 22 نانومتری تولید می شوند و برای اولین بار است که ازترانزیستورهای سه بعدی برای افزایش بهره وری انرژی در مقایسه با پردازنده های مشابه Sandy Bridge استفاده می شود .

عملکرد Core i7-3940XM به دلیل پیشرفت های معماری، بر اساس آزمایشات از قهرمان سابق یعنی  Core i7-3920XM حدود 3 درصد بهتر عمل می کند.

با اینکه این پردازنده نسل سوم می باشد اما باتوجه به اینکه از سری فوق العاده قدرتمند XM است قدرت پردازشی آن از اکثر پردازنده های نسل ششم و هفتمی بیشتر است زیرا قدرت پردازشی یک پردازنده را در کل سری آن تعیین می کند نه نسل آن (برای آشنایی بیشتر با پردازنده وانواع آن به قسمت مقالات که تماماً توسط متخصصین این سایت تهیه و تنظیم شده اندمراجعه فرمایید). برای مثال مدل 6820hq  که از مشهورترین و قویترین پردازنده های 8 مگ کش نسل ششم می باشد و اکثراً در لپ تاپ های گیمینگ با رنج قیمت 10 الی 20 میلیون تومان استفاده می شود در حدود 20% ضعیفتر از پردازنده این لپ تاپ یعنی 3940XM است.


 
 

ارسال نظر

reload, if the code cannot be seen