Intel Core i7-4900MQ

IntelCore i7-4900MQ یک پردازنده چهار هسته ای سطح بالا برای لپ تاپ ها است و در حال حاضر در لیست معیار 10 پردازنده برتر ما قرار دارد.

پردازنده Intel Core i7-4900QM که یک پردازنده نسل چهارمی چهار هسته ای فوق سریع 8 مگ کش بر اساس معماری Haswell است. با توجه به فناوری Hyperthreading، چهار هسته می تواند به طور موازی به هشت جریان تبدیل شود که منجر به استفاده بهتر و بهینه تر از CPU می شود.

سرعت پایه پردازنده 2800MHz است که توسط تکنولوژی IntelTurbo Boost به 3800MHz می رسد.

این پردازنده رزولوشن بسیار بالای 2160 * 3840 را در فرکانس 60 هرتزپشتیبانی کرده و از رابط پیشرفته نرم‌افزاری OpenGL4.3 که برای رندرینگ محتوای دو بعدی و سه‌بعدی استفاده می‌شود و امکان استفاده از توان کارت گرافیکی را برای برنامه‌های مختلف مثل نرم‌افزارهای مدلسازی، طراحی، شبیه‌سازها، مصور سازی اطلاعات و واقعیت افزوده فراهم می‌کند، استفاده می کند.

معماریHaswell کوچکتر از معماری IVYBridge و همراه با بهبود عملکرد GPU و CPU است. CPU ها مثل نسل قبل در ابعاد 22 نانومتری تولید می شوند اما به نسبت گذشته حرارت کمتری تولید می کنند و در مقایسه با سری های مشابه از نسل پیشین خودکمی قویتر شده اند.

بااینکه این پردازنده نسل چهارم می باشد اما با توجه به اینکه از سری قدرتمند MQ است قدرت پردازشی آن از اکثر پردازنده های نسل ششم و هفتمی بیشتراست زیرا قدرت پردازشی یک پردازنده را در کل سری آن تعیین می کند نه نسل آن (برای آشنایی بیشتر با پردازنده وانواع آن به قسمت مقالات که تماماً توسط متخصصین این سایت تهیه و تنظیم شده اند مراجعه فرمایید).

برای مثال مدل 6700HQ که از مشهورترین وقویترین پردازنده های نسل ششم می باشد و اکثراً در لپ تاپ های گیمینگ با رنج قیمت 4 الی 10 میلیون تومان استفاده می شود در حدود 40% ضعیف تر از پردازنده 4900MQ است.

مرجع معیارگذاری(Benchmark) سایت ما برای پردازنده ها، سایت مرجع PassMark می باشد.


 

ارسال نظر

reload, if the code cannot be seen